To není „apríl“

Novinky

aneb na rozšířeném hřišti bezpečněji.

Tak to vypadá, že o Velikonocích  jaro konečně dorazí i do Olomouce a že už se zase můžeme všichni těšit na venkovní aktivity a pobyt na čerstvém vzduchu. Proč ? Protože v Semaforu otevíráme již tuto neděli 1.4.2018.

Samozřejmě, že děti se nejvíc těší na šlapací káry a koloběžky. Je tu ovšem pár novinek, které budou naše návštěvníky určitě zajímat. Tou první a největší je rozšíření stávajícího dopravního hřiště směrem k aquacentru Delfínek. Tím se zvětšila plocha areálu na téměř dvojnásobek.

Ještě  důležitější novinkou je „ohrazení“  hřiště a tím zvýšení bezpečnosti dětí i ostatních návštěvníků centra. Této úpravy se v minulosti hlasitě dožadovali zejména rodiče. Doposud se totiž často stávalo, že uprostřed výuky či provozu pro veřejnost projel hřištěm (mezi dětmi) nebezpečně rychle jedoucí cyklista „zvnějšku“ nebo dokonce automobil (po cyklostezce), či nakladač prostě proto, že prostor hřiště nebyl nijak ohraničen. Těmto nebezpečným situacím mají za cíl předcházet následující opatření (viz plánek v příloze):

řetízky na sloupcích po obvodu celého hřiště

turnikety s tabulkou „ Pozor, procházíte prostorem dopravního hřiště“ umožňující průchod pěším (i s kočárkem), ale  zamezující průjezdu vozidel mezi bazénem   a ul. Legionářskou

Na cyklisty (a in-linisty)  jsme ale nezapomněli. Pro ty  je určen značený „obchvat – cyklokoridor“ pod mostem do Delfínka.

A teď to nejdůležitější, volný přístup na hřiště i mimo provozní dobu CENTRA SEMAFOR pro veřejnost  je i nadále zachován!

No a to nejlepší nakonec – na terase otevřeme opět stánek s občerstvením.

 

28. března 2018, Jan Říhošek

sdílet sdílet sdílet sdílet