Zahajujeme jarní sezónu

Novinky, Pro děti, Pro rodiny

Letos jsme, díky počasí, kalendářní JARO poněkud předběhli, protože dopravní hřiště otvíráme pro veřejnost  už  10 dní  před prvním jarním dnem 11.března.

S přicházejícím jarem se také množí dotazy, zejména ze strany rodičů, co chystáme v CENTRU SEMAFOR v letošní sezóně. Takže…

1/ Jako vždycky – největším tahákem – jsou šlapací káry. Nové 2 káry BERG rally, nám svou velikostí skvěle  mezeru mezi stávajícími malými a velkými kárami.  Půjčovné zůstává ve stejné výši, jako u malé káry, tj 25,-Kč/30min.

2/ Nejvíc novinek přináší Příměstský tábor – čili Prázdninová škola dopravní výchovy. Nově letos zavádíme zvlášť turnusy pro „bažanty“- nováčky, co k nám přicházejí poprvé a zvlášť pro „mazáky“, kteří už byli na táboře nejméně jednou. Výhodné je to pro obě skupiny – nováčci tak dostanou větší prostor a mazáci se ve svých znalostech víc posunou.  Jeden termín je ale společný, určený oběma skupinám, což využijí, předpokládáme, třeba sourozenci. Taky se chceme na kole pustit  s těmi nejlepšími na malý cyklovýlet mimo areál centra. Od 1.3.2019 přijímáme jak závazné přihlášky mailem, tak telefonické rezervace – Ing. Jan Řihošek, 731 122 280, jan.rihosek@olomouc.eu více zde.

3/ Tradiční největší akci roku – Rodina na cestách jsme termínově vrátili z podzimu do hlavních prázdnin , proběhne v pátek 26.7. Zdá se, že toto datum (i letní počasí) vyhovuje všem lépe. Novinkou je, že přijímáme náměty od veřejnosti – témata na inscenovanou dopravní nehodu (semafor@olomouc.eu), nejlepší nápad bude realizován.

4/ Zcela nově jsme pojali oblíbenou dopravní akci GRAND PRIX SEMAFOR, s kterou začínáme už 26. dubna, 15-18hod. I letos zůstaneme u dopravních témat, ale už to nebude soutěž, které se lze zúčastnit v určitou pevnou hodinu, ale spíš zábavná hra pro okamžité příchozí s drobnou  odměnou pro každého účastníka. Zůstávají i oblíbené závody na kárách a koloběžkách.

5/ Se zahájením provozu pro veřejnost od 1. 4. Začnou také naše kurzy Kurz jízdy na kole, Kurz jízdy na koloběžce Kurz jízdy na elektrokole.

6/ Samozřejmě v letošním roce nebudou chybět ani tolik populární noční jízdy na in-line bruslích  TEMPISH NIGHT SKATE,  které začínají i končí u nás. První letošní TNS startuje už 26. dubna ve 20:00hod.

7. března 2019, Jan Říhošek

sdílet sdílet sdílet sdílet