Prázdninová škola dopravní výchovy 2024

Novinky, Pro děti, Pro rodiny

PRÁZDNINOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ VÝCHOVY 2024

Letní sportovně-vzdělávací příměstský pobyt v CENTRU SEMAFOR se v tomto roce uskuteční v pěti turnusech – 1x školička, 2x bažanti, 1x mazáci, 1x supermazáci.  Lze přihlašovat děti od 5 do 15 let. Popis jednotlivých turnusů je vysvětlen níže. Děti jsou rozděleny dle ukončeného ročníku MŠ nebo ZŠ, prosíme o dodržení tohoto dělení. Dosažení určité úrovně ve vzdělávání je důležitým předpokladem pro to, aby si děti pobyt u nás i užily…ne jen aby to tu tzv. zvládly. Pokud si nejste jisti, kam dítě zařadit, zavolejte a společně pro něj najdeme vhodné místo.

Přihlašování přes google formulář, odkaz na konci článku.

Přibližně 14 dní před samotným turnusem Vám na email přijdou informace a přihláška společně s prohlášením rodičů. Tento dokument je potřeba při nástupu na tábor donést podepsaný zákonným zástupcem. Pokud nemáte možnost tisku, vyplníte jej na místě.

Co je společné pro všechny turnusy?

PO – ČT s příchodem mezi 7:45 a 8:00 (odchody jsou různé dle typu turnusu)

Strava není zajištěna – děti si nosí svačinky

Budeme střídat pobyt venku na hřišti a v učebně

Náplní je zejména dopravní výchova

Co je pro každý turnus speciální?

ŠKOLIČKA   22. – 25. 7. 2024

Pro děti od 5 do 7 let, které mají za sebou předškolní třídu v MŠ nebo 1. třídu ZŠ. Tedy po prázdninách nastoupí do 1. nebo 2. třídy.

Odchod mezi 12 – 12:15 hod.

Každý den zaměřený na jiné téma např. malý mechanik, malý zdravotník, mladý policista. Program i přestávky na svačinky budou uzpůsobeny aktuálním potřebám dětí.  Asfaltové plochy dopravního hřiště budeme využívat do 10 hod.  Do 12 hod. budeme mít k dispozici učebnu a travnaté plochy v areálu hřiště.

 

BAŽANTI    8. – 11. 7. 2024  nebo 15. – 18. 7. 2024

Pro děti od 8 do 10 let, které zvládají čtení.  Mají za sebou 2. a 3. třídu, tedy po prázdninách z nich budou třeťáci a čtvrťáci.

Odchod každý den do 14 hod.

Během čtyř dnů se děti seznámí se všemi základními pravidly pro jízdu na kole a řešení křižovatek. Absolvují výuku dle tematického plánu Ministerstva dopravy. Ta bude doplněna o sportovní aktivity a jednodenní vycházku do města. Děti, které budou mít do konce roku 10 let, mohou získat Průkaz mladého cyklisty, mladší děti dostanou diplom za absolvování kurzu.

Mezi  8. a 10. hod bude probíhat výuka na dopravním hřišti, děti používají kola a koloběžky, od 10 do 12hod budeme využívat učebnu a travnaté plochy hřiště, od 12 do 14hod mají děti v mezích bezpečnosti volný program, ježdění na šlapacích kárách, sportovní hry atp.

 

MAZÁCI 29. 7. – 1. 8. 2024

Pro děti po ukončené 4. a 5. třídě ZŠ, věk od 10 let.

Odchod každý den do 14hod.

Jde o nadstavbu kurzu Průkaz mladého cyklisty. Děti už mají základní znalosti. V průběhu čtyř dní zvládnou opakování základů, první pomoc v dopravě, naučí se starat o jízdní kolo, namontovat zvonek, odrazky, šikovné děti i vyměnit duši a pojedeme na celodenní výlet na kole.

 

SUPERMAZÁCI 12. 8. – 15. 8. 2024

Termín je určen dětem od 12 let s ukončenou 6. třídou ZŠ a starší.

Odchod do 15hod.

Dopravní hřiště bude sloužit jako zázemí pro scházení a rozloučení. Budeme si zde procházet trasu výletů, pracovat s mapou, vyhodnocovat riziková místa na cestě atp. Hlavní náplní všech čtyř dnů bude jízda po okolí Olomouce – cyklostezky a cyklotrasy v okolí (např. Litovelské Pomoraví, cyklo směr Šternberk, Mariánské Údolí atp.) Děti by měly být fyzicky zdatné. Jízdní kola pro děti lze po domluvě zapůjčit, zájem pište do formuláře při přihlašování.

Pro přihlášení klikněte na název vybraného turnusu:

Školička – obsazeno, již lze hlásit pouze náhradníky. Zájem pište na katerina.nastoupilova@olomouc.eu

Bažanti –  obsazeno, již lze hlásit pouze náhradníky. Zájem pište na katerina.nastoupilova@olomouc.eu

Mazáci 

Supermazáci 

28. února 2024, Kateřina Nastoupilová

sdílet sdílet sdílet