SPECIALIZED GRAND PRIX

Pro děti, Pro rodiny

Pod jedním názvem SPECIALIZED GRAND PRIX se (v jednom odpoledni) skrývají  3  události:

  1. „Hlavní“ seriál soutěží rodinných týmů ve čtyřech disciplínách, probíhající od dubna do října. V roce 2018 budou hlavní cenou (pro oba členy soutěžního týmu) 2 kola!  A to 1 dospělé a 1 dětské kolo zn. SPECIALIZED,  od sponzora soutěže – fy BIKECENTRUM Olomouc. Více zde
  2. Doplňkový vyřazovací závod jednotlivců na koloběžkách. Více zde
  3. Doplňkový závod jednotlivců na šlapacích autech (na čas). Více zde

Zájemci se mohou zúčastnit všech tří „klání“ (probíhajících téměř paralelně v jednom odpoledni) nebo jen některého z nich. Přihlášky do soutěže i doplňkových závodů se přijímají až na místě. Případná účast či neúčast v doplňkových závodech nemá žádný vliv na pořadí nebo postup do finále v hlavní soutěži  rodinných týmů.

Termíny konání viz níže. V průběhu celého odpoledne (15-18hod), ovšem mimo čas, kdy se soutěží, je půjčování inventáře v areálu centra zdarma. 

Půjčování mimo areál centra, je nadále v plném rozsahu a zpoplatněné podle ceníku.

ad 1/ seriál dopravních soutěží rodinných týmů

Cílem soutěže  je zábavnou formou podpořit dopravní výchovu dětí a mládeže a zapojit do ní také ty nejlepší instruktory dopravní výchovy dětí – totiž jejich rodiče.

Soutěžní tým tvoří dvojice:

 • jeden dospělý nad 15 let (rodič, prarodič, sourozenec či kamarád)
 • jedno dítě do 15 let.

Tento tým absolvuje společně čtyři disciplíny:

 1. minitest řešení dopravních situací
 2. jízdu na kole podle předpisů po dopravním hřišti ( 5min.)
 3. jízdu zručnosti na kole
 4. minitest z praktického poskytování první pomoci

Za chyby v každé disciplíně obdrží dvojice společně trestné body, čas se nehodnotí. Nejlepší tým dne je vyhlášen a oceněn.

Propozice seriálu se od jara 2018 mění:

Celý seriál dopravních soutěží obnáší 5 kvalifikační kol a jedno finálové. První tři týmy (z každého kvalif. kola) postupují do říjnového finále.

Hlavní cenu získá vítěz finálového kola, kterým je tým s nejmenším počtem trestných bodů získaných ale až ve finálovém kole!

Kvalifikační kola v r. 2018 probíhají v době od 15 do18 hod v těchto termínech:

 • 27. dubna
 • 25. května
 • 29. června
 • 31. srpna
 • 5. října  – poslední kvalifikační kolo(15:00-16:30) a finálové kolo (17:00-19:00)

ad 2/  závod jednotlivců na koloběžkách

je  vyřazovací závod – postupuje vždy ten rychlejší z dvojice současně startujících. Děti závodí v pěti kategoriích (od r. 2018 podle výšky postavy), ale zazávodit si mohou samozřejmě i rodiče, a to v jediné kategorii – „dospělí“ (nad 160cm). Vítěz obdrží drobnou věcnou cenu a každý účastník dostane malý dárek.

ad 3/  závod na šlapacích autech

závodí se podobně podobně jako na koloběžkách, ale tentokrát na čas. Děti závodí opět v pěti kategoriích,  rodiče v jedné (viz shora). Vítěz kategorie opět obdrží drobnou věcnou cenu a každý účastník dostane malý dárek.

16. dubna 2018, Jan Říhošek

sdílet sdílet sdílet sdílet