PRÁZDNINOVÁ ŠKOLA DOPRAVNÍ VÝCHOVY 2023

Novinky, Pro děti, Pro rodiny

I v letošním roce budou mít děti možnost sportovně-vzdělávacího příměstského pobytu v CENTRU SEMAFOR.  Historicky zaběhnuté turnusy pro Bažanty a Mazáky zůstávají, zůstává také tzv. Školička, kterou jsme realizovali minulý rok poprvé a nově otevíráme turnus pro Supermazáky. Můžete tedy hlásit děti od 5 do 15 let. Popis jednotlivých turnusů je vysvětlen níže, pokud si nejste jisti, kam dítě zařadit, zavolejte a společně pro něj najdeme vhodné místo.

Přihlašování přes rezervační formulář
Do kolonky jméno a příjmení pište jméno a příjmení dítěte. Do poznámky věk dítěte v době tábora a kdo dítě přihlašuje (např. otec Jan Novák).
Přibližně 14 dní před samotným turnusem Vám na email přijdou pokyny a dokument Prohlášení rodičů, který je potřeba při nástupu na tábor donést podepsaný zákonným zástupcem.

https://booking.reservanto.cz/Modal/?id=19840

Co je společné pro všechny turnusy?

  • PO – ČT s příchodem mezi 7:45 a 8:00 (odchody jsou různé dle typu turnusu)
  • vše je zdarma, ale bez jídla (děti si nosí svačinky)
  • budeme střídat pobyt venku na hřišti a v učebně
  • náplní je zejména dopravní výchova

Co je speciálního pro každý turnus?

ŠKOLIČKA   31. 7. – 3. 8. 2023
Pro děti od 5 do 7 let, které mají za sebou předškolní třídu v MŠ nebo 1. třídu ZŠ. Tedy po prázdninách nastoupí do 1. nebo 2. třídy.
Odchod každý den mezi 12 – 12:15.
Každý den zaměřený na jiné téma např. malý mechanik, malý zdravotník, mladý policista a provázet nás bude i celotáborová hra. Program i přestávky na svačinky budou uzpůsobeny aktuálním potřebám dětí.  Asfaltové plochy dopravního hřiště budeme využívat do 10 hod.  Do 12 hod. bude k dispozici učebna a travnaté plochy v areálu hřiště.

BAŽANTI    10. 7. – 13. 7. 2023 / 24. 7. – 27. 7. 2023 / 21. 8. – 24. 8. 2023
Pro děti od 8 do 10 let, které zvládají čtení. Ideálně mají za sebou 2. a 3. třídu, tedy po prázdninách z nich budou třeťáci a čtvrťáci.
Odchod každý den do 14 hod.
Během čtyř dnů se děti seznámí se všemi základními pravidly pro jízdu na kole a řešení křižovatek. Absolvují výuku dle tematického plánu Ministerstva dopravy. Ta bude doplněna o sportovní aktivity a jednodenní vycházku do města. Děti, které budou mít do konce roku 10 let, mohou získat Průkaz mladého cyklisty, mladší děti dostanou diplom za absolvování kurzu.
Mezi  8. a 10.hod bude probíhat výuka na dopravním hřišti, děti používají kola a koloběžky, od 10 do 12hod budeme využívat učebnu a travnaté plochy hřiště, od 12 do 14hod mají děti v mezích bezpečnosti volný program, ježdění na šlapacích kárách, sportovní hry atp.

MAZÁCI 17. 7. 2023 – 20. 7. 2023

Pro děti, které u nás v minulých letech absolvovaly termín pro Bažanty, ideálně po ukončené 4. třídě ZŠ. Lze sem zařadit i děti, které u nás na táboře nikdy nebyly, ale v rámci školní výuky navštívily hřiště a mají tak za sebou kurz Průkaz mladého cyklisty.
Odchod každý den do 14hod.
Jde o nadstavbu kurzu Průkaz mladého cyklisty. Děti už mají základní znalosti. V průběhu čtyř dní zvládnou opakování základů, první pomoc v dopravě, naučí se starat o jízdní kolo, namontovat zvonek, odrazky, šikovné děti i vyměnit duši a pojedeme na celodenní výlet na kole.

SUPERMAZÁCI 14. 8. 2023 – 17. 8. 2023
Termín je určen dětem od 12 let, ideálně u nás absolvovaly turnus pro Mazáky a jsou fyzicky zdatné.
Odchod do 15hod.
Dopravní hřiště bude sloužit jako zázemí pro scházení a rozloučení. Budeme si zde procházet trasu výletů, pracovat s mapou, vyhodnocovat riziková místa na cestě atp. Hlavní náplní všech čtyř dnů bude jízda po okolí Olomouce – cyklostezky a cyklotrasy v okolí (např. Litovelské Pomoraví, cyklo směr Šternberk, Mariánské Údolí atp.) Jízdní kola pro děti lze po domluvě zapůjčit, zájem pište do poznámky při přihlašování.

24. února 2023, Kateřina Nastoupilová

sdílet sdílet sdílet